899 900 Kč
 • Cena vozu od: 899 900 Kč
 • Výkon: 110 - 147 kW
 • Spotřeba: 5,1 - 7,4 l/100km

Základní charakteristika modelu

ŠKODA OCTAVIA SCOUT - Zažijte tu svobodu

Pohodlné cestování za každého počasí, bez ohledu na cíl.

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

ŠKODA OCTAVIA COMBI

Design karosérie

-

Design plný síly

Kombinace černých a stříbrných prvků

Robustní elegán, na kterého se můžete spolehnout, to je ŠKODA OCTAVIA SCOUT.

18" kola Braga z lehké slitiny zvýrazňují vzhled vozu.

Černé a stříbrné prvky karoserie jsou specifické pro verzi SCOUT.

-

Odznak SKAUTA

Nepřehlédnutelná atraktivnost

Logo SCOUT zdobí oba přední blatníky. Boční ochrana vozu je doplněna robustními lemy blatníků a černými plastovými prahy Stříbrné střešní lišty, kryty zrcátek a chromované obložení bočních oken přidávají modelu na atraktivnosti.

-

Smělá póza

Škoda octavia scout design

Jméno ŠKODA, hrdě napsáno na pátých dveřích se stalo tradičním rozlišovacím prvkem. Zadní nárazník modelu OCTAVIA SCOUT doplněný stříbrným difuzorem je dalším výrazným designovým prvkem.

-

Bezpečně vpřed

Speciální design a viditelnost

Robustní pohled přední části vozu je zdůrazněn speciálně tvarovaným nárazníkem, který doplňuje spoiler ve stříbrné barvě. Viditelnost ve všech podmínkách zajistí špičkové Matrix-LED přední světlomety a LED mlhová světla.

-

LED osvětlení

Hlavní světlomety MATRIX-LED

Tyto vrcholné světlomety zajišťují všechny světelné funkce pomocí LED zdrojů. V porovnání se standardními světlomety mají vyšší výkon, funkci přisvěcování do zatáček a špičkovou funkci adaptivního osvětlení Matrix. Konstrukce světlometů s LED technikou má řadu výhod, mimo jiné delší životnost a nižší spotřebu elektrické energie.

-

LED osvětlení

Animované funkce

TOP LED zadní světla jsou vybavena výhradně LED zdroji, které zajišťují všechny světelné funkce. Mezi jejich charakteristické prvky patří koncové světlo v obou částech svítilny a atraktivní animované ukazatele směru jízdy. Světla se navíc podílí na animované funkci Coming/Leaving Home, kdy při zamknutí nebo odemknutí vozu dojde k postupnému rozsvícení koncového osvětlení z vnější strany k vnitřní doprovázenému probliknutím směrových světel.

Design interiéru

-

Interiér

Pohodlí i mimo zpevněné cesty

Interiér ŠKODA OCTAVIA SCOUT Vám dodá jistotu v každé situaci.

Sedadla v kombinaci kůže/Suedia vám zajistí pohodlí na zpevněných cestách i mimo ně.

Pedály z nerezové oceli dodávají interiéru vozu charakter.

-

Pravá atmosféra pro každou příležitost

Všestranný infotainment

Velkorysá prostornost není vším, co interiér OCTAVIA SCOUT nabídne. Potěší vás také moderní výbava, široké možnosti konektivity a materiály vysoké kvality. Těšit se můžete například na výškově stavitelná přední sedadla, třízónovou klimatizaci Climatronic, Virtuální kokpit, všestranný infotainment s desetipalcovou obrazovkou, sound system CANTON s deseti reproduktory a subwooferem či bezklíčové odemykání, zamykání a startování KESSY.

-

Kvalitní sezení

Prodyšnost

Sedadla OCTAVIA SCOUT mohou být čalouněna prodyšnou látkou Thermoflux, která propustí až 4,5krát více vzduchu ve srovnání s běžnými potahy, nebo kombinací kůže a ušlechtilého mikrovlákna Suedia. Ať zvolíte kteroukoliv variantu, pohodlí na vašich cestách bude zajištěno.

-

Jde příkladem

Bezdrátové nabíjení

Elektromechanicky kontrolovaná parkovací brzda, ovládání automatické převodovky DSG systémem shift-by-wire, elegantní chromované detaily, schránka pro bezdrátové nabíjení Phone box pro Váš chytrý telefon a konektory USB-C. To jsou jen některé z prvků, které zdůrazňují výjimečnost OCTAVIA SCOUT.

Konektivita

-

Infotainment Columbus

Vrchol nabídky

Vrchol nabídky infotainment systémů představuje volně stojící 10" systém Columbus, který můžete ovládat dotykem, gesty nebo hlasem. Ke standardnímu rádiu přidává navigaci, propojení s vaším telefonem přes rozhraní SmartLink+, online služby ŠKODA Connect nebo možnost přehrávat online rádia a streamovací služby. Pro přibližování na mapě nebo ovládání hlasitosti slouží dotyková lišta.

-

Špičkové Infotainment systémy

Konektivita vozu

Nabídku infotainmentů tvoří dvojice systémů o rozměrech 8,25 až 10". Infotainment Swing snadno propojíte s vaším telefonem pomocí Bluetooth a SmartLink s Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink™ (Apple CarPlay a Android Auto nejsou dostupné v české verzi). Kromě toho disponuje 2 USB-C sloty a zvládá také streamování hudby z vašich oblíbených služeb. Infotainment Columbus přidává větší displej, ovládání gesty a hlasem, dotykovou lištu, interní paměť, bezdrátový SmartLink a navigaci.

-

Vše podstatné stále na očích

Nerušené sledování vozovky

Absolutní novinkou ve vozech ŠKODA je head-up displej promítající aktuální rychlost, navigační instrukce a další údaje na čelní sklo, abyste mohli nerušeně sledovat silnici před sebou. Podrobnější informace vám nabízí Virtuální kokpit s úhlopříčkou 10,25" a 4 různými možnostmi zobrazení, jejichž pomocí si můžete nastavit, které údaje se vám mají zobrazovat. Na až 10" displeji infotainment systému, který je pohodlně umístěn vysoko na přístrojové desce v zorném poli řidiče, najdete mimo jiné platformy Apple CarPlay a Android Auto či aktuální informace z online služeb ŠKODA Connect.

-

Online služby ŠKODA Connect

Dálkové ovládání vybraných funkcí

Online služby nové generace ŠKODA Connect poskytují online navigaci a informační služby, možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu a dálkovou komunikaci s vámi vybraným servisním střediskem ŠKODA. Součástí této funkce je eCall, který automaticky kontaktuje záchranné složky záchranného týmu.

Konektivita

-

VZDÁLENÝ PŘÍSTUP

Online ovládání ventilace

Vzdálený přístup je součástí aplikace ŠKODA Connect a nabízí zcela nové možnosti propojit vůz s chytrým telefonem a mít vůz pod kontrolou i na dálku. Například funkce Ovládání ventilace online umožňuje zapnout ventilaci v interiéru vozu a snížit tak vnitřní teplotu před cestou, což přijde vhod třeba během parného léta.

-

Online shop s funkcemi na vyžádání

Možnost zakoupení funkcí vozu online

Nová OCTAVIA je prvním modelem značky ŠKODA, který umožňuje online zakoupení funkcí, jež bylo dříve nutné objednat před vyrobením vozu. Prostřednictvím ŠKODA Shopu, který je dostupný přes obrazovku infotainment systému, si tak například můžete rozšířit ambientní osvětlení o dodatečnou paletu barev či dodatečné funkce nebo si přikoupit další asistenční systémy či funkce infotainmentu. Kromě toho si můžete koupit také datové balíčky, stáhnout aplikace infotainmentu nebo si prodloužit platnost licence služeb ŠKODA Connect.

-

Přirozené hlasové ovládání

Poslouchá na slovo

S digitální hlasovou asistentkou vás bude váš vůz poslouchat na slovo. Strohé příkazy jsou již minulostí. Nyní můžete vůz ovládat prostřednictvím Laury, asistentky, která rozumí mluvené řeči. Laura vám pomůže ovládat navigaci, média, infotainment či klimatizaci i psát zprávy, zatímco vy se budete moci lépe soustředit na řízení.

-

USB-C porty

Až 5 USB-C portů

Vůz OCTAVIA je standardně vybaven dvěma moderními podsvícenými USB-C porty, které jsou umístěny vpředu a slouží jak k přenosu dat, tak k dobíjení. Na přání může být vybaven dalšími třemi USB-C porty – jedním u vnitřního zpětného zrcátka pro nabíjení kamery a dvěma vzadu, určenými k dobíjení zařízení cestujících na zadních sedadlech.

Multimédia

-

USB u vnitřního zpětného zrcátka

Už žádné dlouhé kabely pro autokameru

Pokud ve svém voze využíváte autokameru pro záznam provozu před vámi, oceníte možnost doobjednat si do vozu dodatečný USB-C konektor, umístěný u vnitřního zpětného zrcátka. Zdroj pro napájení tak budete mít hned u kamery a vyhnete se natahování dlouhých kabelů.

-

Sound System Canton

Oblíbená hudba v jedinečném zážitku

Model OCTAVIA nabízí na přání hi-fi Sound System CANTON s 12 reproduktory včetně subwooferu a s výkonem přes 600 wattů. Na výběr máte z několika předdefinovaných profilů (CANTON, Speech, Rock a Philharmonic). Tento sound systém promění poslech vaší oblíbené hudby v jedinečný zážitek.

-

Bezdrátové nabíjení telefonu

Volání i při slabém signálu

Schránka Phone Box slouží k ukládání mobilního telefonu ve středové konzoli a umožňuje volání i při slabém signálu. Zároveň dokáže nabíjet chytrý telefon o maximálních rozměrech 160 x 80 mm pomocí bezdrátového standardu Qi.

-

2x USB-C A 230V zásuvka vzadu

Jde to i bez hádek

Dobrá zpráva! Už žádné hádky kvůli USB portům a zásuvkám. OCTAVIA jich má spoustu. 2 USB-C porty a 230V zásuvka čekají na cestující na zadních sedadlech.

Výbavové stupně

-
ŠKODA OCTAVIA SCOUT 2020

NOVÁ ŠKODA OCTAVIA COMBI SCOUT

 • Cena od:876 900 Kč

Interiér Scout

 • Virtuální pedál
 • Dekor Scout
 • Potah sedadel hnědá látka Thermoflux
 • Vyhřívání volantu

Základní výbava Scout

 • LED hlavní světlomety, zadní Top LED světla
 • Středový airbag vpředu
 • Ochranné lemy blatníků
 • 18" kola z lehké slitiny Braga

Asistenční systémy

-

Varování při vystupování

Sleduje prostor za vozem a po stranách vozu

Tento bezpečnostní prvek je další přidruženou funkcí Asistentu změny jízdního pruhu. Varování při vystupování opticky i akusticky varuje řidiče i ostatní cestující (vpředu i vzadu) například při vystupování z podélně zaparkovaného vozu, kdy by otevření dveří hrozilo srážkou s jiným vozem, cyklistou, motocyklistou, elektrickou koloběžkou. Varování při vystupování využívá zadních radarů Asistentu změny jízdního pruhu a sleduje prostor za vozem a po stranách vozu až do vzdálenosti 35 metrů.

-

Automatické parkování (Park Assist)

Dokáže zaparkovat do podélných parkovacích míst

Automatické parkování (Park Assist) dokáže poloautomaticky zaparkovat do příčných i podélných parkovacích míst, přičemž z podélných dokáže také vyjet. Systém za vás plně převezme ovládání volantu, vy musíte jen přidávat plyn a brzdit.

-

ŠKODA OCTAVIA - Park Assist

Kopíruje pohyb okolních vozidel

Tento asistent usnadňuje jízdu v dopravní zácpě. Asistent při jízdě v koloně ve spolupráci s adaptivním tempomatem a Adaptivním vedením v pruhu rozjíždí, brzdí a zatáčí vůz tak, aby kopíroval pohyb okolních vozidel v dopravní zácpě.

-

Nouzový asistent

Snižuje riziko nehody

Nouzový asistent snižuje riziko nehody v případě zdravotní indispozice řidiče. Pokud Adaptivní vedení v pruhu rozpozná, že řidič ani po výstražném varování nemá ruce na volantu, aktivuje se Asistent pro nouzové zastavení. Ten převezme vedení vozu v jízdním pruhu, zapne výstražná světla a začne vůz zpomalovat až do úplného zastavení.

-

Asistent pro manévrování

V případě hrozící srážky vůz zastaví

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, je vůz OCTAVIA vybaven Asistentem pro manévrování, který v případě hrozící srážky vůz zastaví.

Asistenční systémy

-

Asistovaná jízda 2.0

Vysoké pohodlí při jízdě

Asistovaná jízda 2.0 v sobě integruje několik systémů a funkcí, které představujeme zvlášť na následujících stránkách. Jejich propojením vůz dokáže významně usnadnit řízení a zvýšit pohodlí při jízdě. Po aktivaci zvládne Asistovaná jízda 2.0 samočinně zastavit a znovu se rozjet, vést vozidlo v pruhu, následovat ostatní vozy v koloně, zaparkovat s Vaší minimální pomocí nebo zobrazovat okolní provoz na displeji před vámi.

-

Prediktivní adaptivní tempomat

S předstihem upravuje rychlost

Nový prediktivní adaptivní tempomat rozšiřuje funkce adaptivního tempomatu. Kromě provozu před vozem zpracovává také rozpoznané dopravní značky a rychlostní limity uložené v navigaci. Díky tomu s předstihem upravuje rychlost například před zatáčkami, kruhovými objezdy, křižovatkami nebo podle rychlostních limitů.

-

Rozpoznání dopravních značek

Pozná rychlostní omezení

Systém rozpoznání dopravních značek využívá multifunkční kameru a údaje z navigačního systému a na základě jejich součinnosti rozpoznává a následně řidiči zobrazuje dopravní značky. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění, zákazu vjezdu na jednosměrnou komunikaci a veškeré dodatečné pokyny, včetně značení konce omezení.

-

Adaptivní vedení v pruhu

Udrží Vás uprostřed jízdního pruhu

Tento asistent vás dokáže udržet uprostřed jízdního pruhu. Systém spolupracuje s kamerou a rozpoznává jízdní pruhy na vozovce, a to včetně žlutých čar při stavebních pracích, kuželů a jiných hranic vozovky či jízdního pruhu. Vylepšená „adaptivní“ varianta tohoto asistentu (dostupná pouze jako součást Asistované jízdy2.0 spočívá v tom, že systém udržuje vozidlo na zvolené pozici v jízdním pruhu a vůz „nekličkuje“.

-

Asistent změny jízdního pruhu

Zaznamenává vozidlo jedoucí za Vámi

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zaznamenává Asistent změny jízdního pruhu vozidla jedoucí za vámi a vozidla nacházející se v mrtvém úhlu. O těchto vozech vás informuje světelnou signalizací na vnitřní straně krytu zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu je aktivní až do vzdálenosti 70 m, a dokáže vás tak efektivně varovat před nebezpečím také na dálnicích a rychlostních silnicích.

Bezpečnostní systémy

-

Front Assist včetně asistenta pro vyhýbací manévry

Zabrání střetu s překážkou

Front Assist je bezpečnostní systém varování před srážkou. Pokud je kolize nevyhnutelná, začne systém brzdit, aby minimalizoval její následky. Kromě toho také systém nouzově zastaví, pokud detekuje, že před vozem přes cestu nebezpečně přechází chodec nebo přejíždí cyklista.

V kritické situaci, kdy brzděním zasahuje Front Assist a vůz je vybaven adaptivním tempomatem, řidič naznačí volantem vyhýbací manévr, pomůže Asistent pro vyhýbací manévry cílenými zásahy do řízení objet překážku tak, aby se s ní vůz nestřetl.

-

Proaktivní ochrana cestujících

Připraví posádku na případný náraz

Účelem systému Proaktivní ochrany cestujících je připravit posádku na náraz. Tento systém spolupracuje s jedním radarem vpředu, dvěma zadními radary, senzorem převrácení vozu a ESC a aktivuje se v případě hrozící nehody nebo pokud se vůz začne dostávat do smyku. V takové situaci přitáhne přední bezpečnostní pásy a přivře elektricky ovládaná boční okna, aby zabránil vniknutí cizích předmětů do vozidla.

-

Multikolizní brzda

Zabrání dalším kolizím

Pokud se OCTAVIA stane účastníkem dopravní nehody a dojde k nafouknutí airbagů, aktivuje se také multikolizní brzda. Ta vůz zabrzdí až do úplného zastavení, čímž zabrání dalším kolizím způsobeným nekontrolovaným pohybem vozidla po nehodě.

-

Elektronická dětská pojistka

Jednoduchá aktivace a deaktivace

Použití mechanického dětského zámku v zadních dveřích vyžaduje jistou předvídavost, protože někdy jste v autě s dětmi, jindy s dospělými. S elektronickou dětskou pojistkou můžete zámek zadních dveří jednoduše aktivovat nebo deaktivovat tlačítkem z místa řidiče, kdykoliv budete potřebovat.

-

Funkce adaptivního osvětlení MATRIX

Dokonalé osvětlení vozovky před Vámi

Funkce adaptivního osvětlení Matrix využívá informace z kamery ve vnitřním zpětném zrcátku, která detekuje světelné zdroje z protijedoucích vozidel a na jejich základě postupně rozsvěcuje a zhasíná jednotlivé LED čipy v každém světlometu, aby tak zamezila oslnění ostatních osvětlených účastníků silničního provozu a dopravních značek. Tím zajišťuje dokonalé osvětlení vozovky před vámi a vyšší bezpečnost.

-

Parkovací kamera vzadu

Vysoký komfort

Když zařadíte zpátečku, aktivuje se parkovací kamera vzadu v pátých dveřích a na infotainment se přenese její obraz, což přispívá k vyššímu komfortu a lepší orientaci při parkování. Do obrazu se automaticky vkládají dynamické naváděcí linie, které na základě natočení volantu a šířky vozu ukazují směr, kterým vůz pojede.

Technologie

-

Pohon všech kol

Vyhodnotí jízdní situaci za Vás

Při koupi vozu OCTAVIA SCOUT s pohonem všech kol, získáte na svou stranu pomocníka, který průběžně vyhodnocuje jízdní situaci a automaticky upravuje rozdělení krouticího momentu mezi nápravy či jednotlivá kola tak, abyste se v pořádku dostali tam, kam potřebujete. Ať už vaše cesta vede po suché dálnici, zasněžených horských silnicích či nezpevněném povrchu.

-

Hladká jízda v terénu

Maximální stabilita

Výběr jízdních režimů zahrnuje speciální režim Off-Road, který je stvořen pro jízdu mimo asfaltové cesty. Tento režim přizpůsobuje nastavení stability vozu povrchovým podmínkám. Mezi další standardní off-road prvky patří o 15 mm zvýšený podvozek a paket pro špatné cesty chránící podvozek a hnací soustavu.

Motory

-

Opravdu široký výběr

2,0 TDI 110 kW

 • spotřeba 5,3 l/100km
 • převodovka 7° A
 • pohon 4x4
 • maximální rychlost 211 km/h
 • palivo Diesel
 • zrychlení za 8,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 140 g/km
 • Max. točivý moment 360 Nm

2,0 TDI 147 kW

 • spotřeba 5,3 l/100km
 • převodovka 7° A
 • pohon 4x4
 • maximální rychlost 230 km/h
 • palivo Diesel
 • zrychlení za 6,8 s na 100 km/h
 • emise CO2 138 g/km
 • Max. točivý moment 400 Nm
-

Opravdu široký výběr

2,0 TSI 140 kW

 • spotřeba 7,3 l/100km
 • převodovka 7° A
 • pohon 4x4
 • maximální rychlost 231 km/h
 • palivo Benzín
 • zrychlení za 7,0 s na 100 km/h
 • emise CO2 165 g/km
 • Max. točivý moment 320 Nm

Objednejte si testovací jízdu modelu ŠKODA OCTAVIA SCOUT

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka