ID. Buzz

Konečně nadešel čas

ID. Buzz je pro značku Volkswagen Užitkové vozy opravdu přelomovým vozem.

ID. Buzz a ID. Buzz Cargo bude dobře sloužit jak velkým rodinám, tak i firmám a živnostníkům.

1. Revoluční, čistě elektrický ID. Buzz a ID. Buzz Cargo

Nový čistě elektrický ID. Buzz a ID. Buzz Cargo

ID. Buzz je pro značku Volkswagen Užitkové vozy opravdu přelomovým vozem. Je to první model, který byl od začátku navržen jako čistě elektrický vůz. A díky dvěma verzím ID. Buzz a ID. Buzz Cargo bude dobře sloužit jak velkým rodinám, tak i firmám a živnostníkům. Seznamte se detailně s novým ikonickým designem, který kombinuje moderní proporce s inovativní technologií. Plná konektivita, digitální funkce, nově definovaný pocit prostoru a Vaše nová mobilita, jež je maximálně ohleduplná k životnímu prostředí.

Kulisu světové premiéry modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo vytvořil hamburský přístav. Seznamte se s modelem ID. Buzz i s naším novým ambasadorem Ewanem McGregorem.

Herec Ewan McGregor je ambasadorem značky Volkswagen

S Ewanem McGregorem jsme do svých řad získali skvělou posilu. Ewan je nadšeným příznivcem značky Volkswagen a má vlastní sbírku historických vozů, z nichž si jeden dokonce sám předělal na elektromobil. Jako dlouholetý ambasador dobré vůle UNICEF UK podporuje po celém světě charitativní projekty. Ewan je tak ideálním partnerem pro naši společnou misi, kterou je zajištění udržitelné mobility budoucnosti.

vw ewan mcgregor t1

Společně vstříc nové mobilitě

Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo tvoří nové standardy pro individuální i komerční mobilitu. Vůbec poprvé u společnosti Volkswagen byl užitkový vůz od základu vyvinut jako elektromobil, od první skici až do posledního detailu. Ať už jde o využití prostoru, konektivitu nebo pohon: Koncept ID. Buzz změní mobilitu.

 • Dodání k zákazníkovi s neutrální bilanci emisí CO₂¹
 • Inovativní konektivita s aktualizacemi Over-the-Air² prostřednictvím služeb We Connect³ a Car2X
 • Nové inteligentní asistenční systémy
 • Kompaktní rozměry, pocit velkého vnitřního prostoru

ID. Buzz - nově definované vnímání prostoru pro větší flexibilitu

Ať ve městě nebo na venkově, s celou rodinou nebo na víkendovém výletu s přáteli: Díky modelu ID. Buzz se pro Vás udržitelná mobilita stane každodenní realitou s maximálním komfortem. Přitom jsme od základu vyvinuli zcela novou koncepci interiéru, ve kterém se digitální inovace setkávají s nově pojatou flexibilitou.

 • ID. Light
 • Volitelný, odnímatelný, multifunkční ID. Buzz Box
 • Ambientní osvětlení interiéru, volitelně až ve 30 barvách
 • Čalounění interiéru bez použití zvířecí kůže
 • Použití recyklovaných materiálů, například u potahů sedadel, podlahových krytin a ozdobných dekorů střechy
 • Aktualizace Over-the-Air² s využitím služeb We Connect³

vw id buzz interier kokpitu

vw id buzz nakladovy prostor

ID. Buzz Cargo - nově navržený nákladový prostor pro moderní komerční mobilitu

Co očekáváte od další generace vozu typu Transporter pro účely podnikání Elektrický pohon, dostatečný objem nákladového prostoru a dojezd, který uspokojí každodenní potřeby? Všechny tyto vlastnosti v sobě spojuje ID. Buzz Cargo. A díky vyspělé konektivitě a digitálním funkcím nabízí ještě něco navíc. Novou definici Vaší komerční mobility:

 • Nákladový prostor s místem pro dvě europalety
 • Možnost připojení přívěsu o hmotnosti až 1 000 kg
 • Kompaktní rozměry, velkou nabídku místa
 • Na úrovni doby díky aktualizacím Over-the-Air² s využitím služeb We Connect³

Komplexně posuzovaná elektromobilita: inovativní přístup ztělesněný modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo

Udržitelná mobilita je možná pouze v případě, když se posuzuje celý životní cyklus vozidla a v každé jeho fázi se sníží emise CO₂. S modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo důsledně naplňujeme tyto principy. ID. Buzz, který je zákazníkovi dodán s neutrální bilancí emisí CO₂, je možné nabíjet z wallboxu (např. ID. Charger⁴) energií, která pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Vaše individuální mobilita se tím zcela změní. Bude ekologičtější, levnější a flexibilnější. I proto, že si můžete ušetřit cestu k čerpací stanici, stejně jako řadu dalších poplatků spojených s provozem vozu. Přejděte na elektromobilitu hned teď - s inovativními modely s dokonalou konektivitou ID. Buzz a ID. Buzz Cargo.

vw id buzz id buzz cargo

vw id buzz elektromobilita

Elektromobilita 360°

Přebíráme odpovědnost za svůj podíl a zavazujeme se k Pařížské dohodě o ochraně klimatu - s cílem stát se společností¹ s neutrální bilanci emisí CO₂ do roku 2050. ID. Buzz je první vozidlo značky Volkswagen Užitkové vozy, které bylo od základu vyvinuto jako čistě elektrický model. Stane se základním stavebním prvkem našeho komplexního ekosystému Elektromobilita 360°.

Našich cílů můžeme totiž dosáhnout pouze v případě, že budeme jednat zcela v souladu s principy udržitelné mobility. Modely ID. Buzz, které dodáváme našim zákazníkům, proto mají neutrální bilanci emisí CO₂. Navíc k nim můžeme volitelně dodat vhodný wallbox, např. ID. Charger⁴. Pokud bude model ID. Buzz nabíjen výhradně energií z obnovitelných zdrojů, přispějete k ochraně klimatu i Vy. ID. Buzz tak změní naši společnost a naši mobilitu - v souladu s principy udržitelnosti. Více o našem závazku Way to Zero.

Komplexní řešení nabíjení

S modelem ID. Buzz budete při Vašich jízdách nejenom chránit klima, ale budete také flexibilní. Ke každému elektromobilu totiž patří také individuální ekosystém udržitelné mobility, který se přizpůsobuje Vašim potřebám. Zatímco jste v minulosti museli pro doplnění paliva zajet k čerpací stanici, ID. Buzz nabíjíte v době, kdy jej nevyužíváte. To může být například u nabíjecího stojanu v místě Vaší práce, u veřejné nabíjecí stanice na dálnici, před nákupním centrem, v parkovacím domě, u Vašich přátel nebo doma na Vaší soukromé nabíjecí stanici.

Maximální nabíjecí výkon u rychlonabíjecích stanic se stejnosměrným proudem je 170 kW. Nabití baterie z 5 % na 80 % maximální kapacity s ním trvá cca 30 minut. Funkce Plug nbsp#Charge⁵ zjednodušuje nabíjení: Autentizace, průběh nabíjení a vyúčtování probíhá automaticky po připojení nabíjecího kabelu k vozu. Maximální nabíjecí výkon při běžném nabíjení střídavým proudem je 11 kW. Pro vyhledání bezplatné nabíjecí stanice při cestování můžete jednoduše využít nabíjecí službu We Charge. A abyste tímto výkonem mohli Váš ID. Buzz nabíjet doma, objednejte si nabíječku (wallbox), např. ID. Charger⁴, který se dodává jako součást volitelné výbavy.

vw id buzz nabijeni

vw id buzz elektricky pohon

Výkonný elektrický pohon

Cestování bez lokálních emisí CO₂ a možnost jízdy na dlouhé vzdálenosti - to jsou základní požadavky, které jsou v současnosti kladeny na elektrický pohon, a který ID. Buzz nabízí. A navíc splňuje požadavky širokého spektra zákazníků, od soukromých osob, až po podnikatelské subjekty. To umožňuje inovativní elektrický pohon modelu ID. Buzz. Jeho elektromotor je umístěn v zadní části vozu, kde zabírá velmi málo místa, a umožňuje tažení přívěsu o hmotnosti až 1 000 kg.

Díky maximální rychlosti 145 km/h pak splňuje téměř veškeré nároky. Je ekologický, umožňuje každodenní využití a je robustní: Elektrický pohon modelu ID. Buzz představuje spojení odpovědnosti za ochranu klimatu a individuální mobility.

2. ID. Buzz je synonymum pro čistou elektromobilitu

Konektivita & asistenční systémy

Nový ID. Buzz určuje měřítka. Volitelně může vybaven více než 30 asistenčními systémy a schopností komunikovat s dalšími vozidly připojenými do sítě díky technologii Car2X.

Díky připojení do sítě, připojení k internetu, mobilním službám online a integrovanému hlasovému ovládání dosahuje nové úrovně konektivity a je připraven nově definovat Vaši individuální mobilitu.

ID. Light

Systém ID. Light s Vámi komunikuje vizuálně a v kombinaci se sériovým navigačním systémem umožňuje snadnější průjezd hustou dopravou. V případě, že použijete hlasové ovládání, obdržíte v reakci na Váš hlasový pokyn prostřednictvím světelného signálu zpětnou vazbu. A jakmile Váš ID. Buzz opustíte, rozloučí se s Vámi ID. Light pozdravem prostřednictvím inteligentního světelného signálu.

vw id buzz asist systemy 04

vw id buzz asist systemy 03

Aktualizace Over-the-Air

Aktualizace zvyšují funkčnost digitálních systémů Vašeho modelu ID. Buzz. Díky aktualizacím Over-the-Air² prostřednictvím služeb We Connect³ jej lze automaticky aktualizovat, např. přes noc. Jediné, co proto musíte udělat, je schválit jejich provedení prostřednictvím infotainment systému vozu. Váš ID. Buzz tak bude stále v nejaktuálnějším stavu.

Car2X

Vozidla, která spolu v silničním provozu komunikují, mohou snížit riziko vzniku dopravních komplikací a mohou varovat před nebezpečnými místy. Technologie Car2X mnohonásobně zvětšuje dosah senzorů jednotlivého vozidla tím, že do výpočtu celkové aktuální situace zahrnuje také informace od ostatních účastníků silničního provozu a infrastruktury. Pomocí chytrého softwaru a elektroniky tak lze posunout bezpečnost provozu na novou, vyšší úroveň. Příkladem může být služba "Lokální varování". ID. modely spolu komunikují například v okruhu 800 metrů a v řádu milisekund. Díky celé řadě senzorů elektromobily včas rozpoznají potenciální nebezpečí a automaticky varují ostatní účastníky silničního provozu v okolí prostřednictvím WLAN signálu.

vw id buzz asist systemy 02

vw id buzz travel assist

Travel Assist s rojovými daty

Systém Travel Assist s rojovými daty udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje odstup od vpředu jedoucího vozu a také Vámi nastavenou rychlost.⁶

Systém přitom mimo jiné využívá adaptivní vedení vozu v jízdním pruhu, které aktivně udržuje automobil v jeho centrální stopě. Travel Assist s rojovými daty se ale také přizpůsobuje Vašemu jízdnímu stylu a může Váš automobil vést místo uprostřed také více v levé nebo v pravé části jízdního pruhu.⁶

Při jízdě po dálnici Vás systém Travel Assist s rojovými daty na přání aktivně podporuje také při změně jízdního pruhu.⁶

V případě, že jsou k dispozici tzv. rojová data bere systém Travel Assist s rojovými daty v úvahu pouze jednu detekovanou hranici jízdního pruhu - například na silnicích nižších tříd bez vyznačení středové dělicí čáry⁶.

Travel Assist s rojovými daty zahrnuje také funkci prediktivní regulace rychlosti a asistence při jízdě v zatáčkách. Rychlost vozu přitom může být přizpůsobena platným rychlostním limitům a průběhu trasy jízdy (zatáčky, kruhové objezdy apod.)⁶.

1Všude, kde je to možné, jsou emise CO₂ eliminovány a snižovány přímo v provozech společnosti Volkswagen. Odpovídajícím způsobem jsou ke snižování emisí zavázáni také všichni naši dodavatelé. Emise CO₂, které nelze eliminovat nebo snížit, jak v továrnách Volkswagen, tak i prostřednictvím odpovídajících závazků v dodavatelském řetězci, jsou ve stejné výši kompenzovány certifikovanými projekty na ochranu klimatu.

2Pro využívání aktualizací Over-the-air je nutné, aby automobil byl online a aby měl k dispozici připojení k internetu. Další podmínkou je platná smlouva na využívání služeb We Connect.

3Pro užívání služeb We Connect je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet, ke kterému má vytvořené uživatelské jméno a heslo. Stejné přihlašovací údaje použije při přihlášení ke službám We Connect. Dále je pro služby We Connect, resp. We Connect Plus nutné uzavřít separátní smlouvu se společností Volkswagen AG. Pro bezplatné využívání služeb We Connect Plus po celou smluvní dobu je nutné, aby zákazník do 90 dnů po převzetí vozidla provedl jeho registraci na portálu myvolkswagen.net. K tomuto účelu je možné využít také aplikaci Volkswagen We Connect, která je k dispozici v obchodě AppStore nebo Google Play Store. Při pozdější registraci se zkracuje doba, po kterou mohou být služby bezplatně využívány. Využívání mobilních služeb online We Connect je možné pouze prostřednictvím integrovaného připojení k internetu. Náklady spojené s datovými přenosy v Evropě v rámci pokrytí signálem mobilní sítě s výjimkou služeb "Streaming & Internet" a jednotlivých In-Car aplikací nese společnost Volkswagen AG. Pro využívání služeb "Streaming & Internet", jednotlivých In-Car aplikací, stejně jako WLAN hotspotu, mohou být placená data zajišťována externím mobilním poskytovatelem "Cubic Telecom" a využívána v rámci pokrytí signálem mobilní sítě v mnoha evropských zemích. Informace o podmínkách, cenách a podpoře v jednotlivých zemích získáte na adrese https://vw.cubictelecom.com. O podmínkách pro Českou republiku se prosím informujte u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen. Alternativně je možné využívat internetové rádio nebo streamování médií prostřednictvím mobilního zařízení (například chytrého mobilního telefonu), které podporuje funkci mobilního WLAN hotspotu. V tomto případě jsou příslušné služby přístupné pouze na základě stávající nebo separátní smlouvy mezi Vámi a mobilním operátorem a pouze v rámci pokrytí signálem mobilní sítě. V závislosti na tarifu podle platné smlouvy s mobilním operátorem mohou při přenosu dat z internetu - zejména v zahraničí - vznikat dodatečné náklady (např. za roaming). Pro využívání bezplatné aplikace We Connect je nutný chytrý mobilní telefon s podporovanou verzí operačního systému iOS nebo Android a SIM karta umožňující datové přenosy, ke které je uzavřena stávající nebo separátní smlouva s mobilním operátorem. Dostupnost služeb We Connect a We Connect Plus v popsaných paketech se může v jednotlivých zemích lišit a je závislá jak na vozidle, tak také na jeho výbavě. Smlouva na využívání těchto služeb se uzavírá na dobu určitou a obsah služeb se v průběhu trvání smlouvy může měnit, případně může být omezen. Bližší informace získáte na adrese www.volkswagen-we.com nebo u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen. Informace o mobilních tarifech získáte u Vašeho mobilního operátora. Současné používání služeb We Connect a We Connect Fleet není právně přípustné. Služby We Connect Fleet nejsou v České republice aktuálně k dispozici.

4Nabídka společnosti Volkswagen Group Charging GmbH (Elli) a Moon GmbH. Není součástí příslušenství dodávaného s automobilem.

5V současné době je to možné pouze u vybraných nabíjecích stanic.

6Funkce asistenčních systému pracují pouze v rámci daných limitů. Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven odpovědnosti za předvídavý způsob jízdy. Činnost systémů může být kdykoli deaktivována. Systém lze využít až do maximální rychlosti dosahované vozem. Pouze v kombinaci s navigačním systémem. Pouze v kombinaci s aktivní smlouvou na využívání služeb We Connect. Online součásti systému Travel Assist s rojovými daty lze využívat pouze v rámci pokrytí signálem mobilní sítě a po vyjádření souhlasu se zpracováním osobních údajů. Online součásti lze kdykoli deaktivovat pomocí aplikace We Connect ID. Online součásti systému Travel Assist jsou k dispozici v následujících zemích: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené království, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko. Pro aktivaci online funkcí je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet, ke kterému má vytvořené uživatelské jméno a heslo. Stejné přihlašovací údaje použije při přihlášení ke službám We Connect. Dále je pro služby We Connect nutné uzavřít separátní smlouvu se společností Volkswagen AG. Pro využívání online funkcí systému Travel Assist s rojovými daty je nutné, aby zákazník do 90 dnů po převzetí vozidla provedl jeho registraci na portálu myvolkswagen.net. Po uplynutí této lhůty začíná platit doba po kterou lze bezplatně využívat online součásti systému Travel Assist s rojovými daty v délce 3 let. Využívání online součástí systému Travel Assist s rojovými daty je možné pouze prostřednictvím integrovaného připojení k internetu. Náklady spojené s datovými přenosy v Evropě v rámci pokrytí signálem mobilní sítě nese společnost Volkswagen AG. V závislosti na tarifu podle platné smlouvy s mobilním operátorem mohou při přenosu dat z internetu - zejména v zahraničí - vznikat dodatečné náklady (např. za roaming). Pro poskytování služby je nutné přenášet určité osobní údaje, například polohu a IP adresu vozidla. Další informace o zpracování údajů najdete v prohlášení o ochraně osobních údajů Travel Assist s rojovými daty. Dostupnost jednotlivých služeb v popsaných paketech se může v jednotlivých zemích lišit. Smlouva na využívání těchto služeb se uzavírá na dobu určitou a obsah služeb se v průběhu trvání smlouvy může měnit, případně může být omezen. Bližší informace získáte na adrese connect.volkswagen-we.com nebo u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen. Informace o mobilních tarifech získáte u Vašeho mobilního operátora.